Wełna mineralna

Wełna Supafil Knauf Insulation została zaprojektowana i stworzona do wypełniania metodą wdmuchiwania blow-in pustych szczelin międzymurowych. Specjalna silikonowana struktura włókien pozwala na wysoką odporność na wilgoć oraz chroni produkt przed degradacją z upływem czasu. Supafil ma bardzo wysokie właściwości izolacyjne które utrzymuje przez wiele lat oraz jest obojętna dla środowiska. Jest materiałem niepalnym co potwierdza klasa reakcji na ogień A1 (najwyższa klasa bezpieczeństwa pożarowego) i nienasiąkliwym.

Wełna mineralna

W ofercie na rynku polskim dostępne są dwa rodzaje produktu SUPAFIL:

KNAUF SUPAFIL LOFT to wełna przeznaczona głównie do wypełniania przestrzeni stropów, stropodachów, sufitów i podłóg tzw. luźnym zasypem.

  • Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła λ = 0.045 W/mK
  • Klasa reakcji na ogień A1
  • Klasa osiadania S1
KNAUF SUPAFIL CAVITY WALL to wełna przeznaczona głównie do wypełniania murowanych ścian zewnętrznych szczelinowych oraz ścian szkieletowych.

Wełna mineralna

Włókna luzem doskonale wypełniają izolowaną przestrzeń. Materiał nadaje się szczególnie do domów poddawanych renowacji oraz nowych domów energooszczędnych.

  • Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła λ= 0.034 W/mK
  • Klasa reakcji na ogień – A1

Granulat styropianowy

Zaletą granulatu styropianowego jest jego lekkość i niska cena w porównaniu do inych produktów wypełniających. Regranulat daje szerokie możliwości zastosowania:
  • Wypełnienia metodą wdmuchiwania w wolne przestrzenie w murach warstwowych i stropodachach. Takiego rodzaju wypełnienia są pozbawione dodatkowych kosztów. Nie ma potrzeby rozbierania ścian czy też dachu, wystarczy wdmuchnąć regranulat przez otwory w ścianie bądź w stropodachu.
  • Docieplenie podłóg między legarami. Docieplenie podłóg to dodatkowa izolacja mieszkania pomiędzy poziomami. Aby docieplić podłogę regranulatem wystarczy rozsypać go pomiędzy legary pod deski podłogi. Jest to prosty, a zarazem skuteczny sposób.
  • Mieszanie z ziemią w ogrodnictwie. Wykorzystanie regranulatu w ogrodnictwie to dobry sposób na spulchnianie ziemi oraz zachowanie odpowiedniego napowietrzenia i wilgotności gleby. Zmieszanie regranulatu z glebą daje mniejszą masę podłoża dla roślin, co jest bardzo ważne przy tworzeniu ogrodów dachowych.
  • Wypełnianie materaców rehabilitacyjnych i odleżynowych. Jest to wspaniałe rozwiązanie dla osób chorych, zmuszonych do ciągłego leżenia. Materace są lekkie, przyjazne dla zdrowia, a materiał do ich wypełnienia zawsze można wymienić lub uzupełnić w prosty sposób. (Do wypełaniania puf, materaców nadaje się również GRANULAT).

Zalety izolacji celulozowej
doceniły tysiące osób
na całym świecie

Masz pytania? Zadzwoń: 662 039 248
© Eko Komfort. Wykonanie: strony internetowe słupsk