Jak docieplić dom, czyli ocieplanie pianą PUR – Eko Komfort Pomorskie

Ocieplanie pianą poliuretanową polega na aplikacji za pomocą natrysku specjalistycznej pianki, skutecznie wypełniając wszystkie szczeliny. Ze względu na swoje właściwości, ta metoda staje się coraz powszechniejsza i wypiera z rynku np. styropian. Aplikacja piany PUR zajmuje o wiele mniej czasu niż ocieplanie wełną. Dodatkowo pianka ma mniejszy ciężar, więc nie obciąża dachu. Kolejną jej zaletą jest wysoki poziom przyczepności, bowiem po nałożeniu rozpręża się. Dlatego stanowi skuteczne docieplanie poddasza oraz innych przestrzeni, nawet takich, które są ciężko dostępne dla pozostałych materiałów. Zadanie to wymaga jednak odpowiedniego przygotowania, dlatego najlepiej powierzyć prace izolacyjne wyspecjalizowanym firmom, takim jak nasza. Realizujemy zlecenia ocieplania pianą m.in. na terenie województwa pomorskiego. Zachęcamy do kontaktu w celu omówienia warunków współpracy.

Docieplanie poddasza – usługi na obszarze Pomorskiego

Nasza firma posiada odpowiedni sprzęt, wiedzę, wieloletnie doświadczenie, certyfikaty producentów oraz zatrudnia wyspecjalizowaną ekipę. Te czynniki mają bezpośredni wpływ na realizację takich zleceń, jak ocieplenie poddasza. Oprócz tego pracujemy na produktach najwyższej jakości. Oferujemy ocieplanie wełną, pianką poliuretanową oraz celulozą. Dokładamy wszelkich starań, by wykorzystywane przez nas materiały zostały starannie wyselekcjonowane, spełniając oczekiwania każdego klienta. Świadczymy usługi izolacji poddasza w Pomorskiem. Serdecznie zapraszamy do współpracy, z pewnością nasza profesjonalna obsługa Państwa nie zawiedzie.

Proces ocieplania i zabezpieczania poddasza - Pomorskie

Izolacja poddasza za pomocą piany poliuretanowej – Pomorskie

Ocieplenie poddasza pianką PUR to zdecydowanie dobry wybór. Materiał ten jest lekki, bezpieczny i skuteczny. Warto jednak pamiętać, aby przestrzeń robocza została odpowiednio przygotowana do pokrycia. Dlatego przed przystąpieniem do izolacji stropu wykonujemy próbę przyczepności. Warto wspomnieć, że używamy piany poliuretanowej również do pokrycia poddaszy, sufitów oraz ścian wewnętrznych. Dzięki temu możemy ocieplić większą część budynku i ograniczyć straty ciepła. Izolację stropu wykonujemy również w obiektach przemysłowych – halach, magazynach i budynkach produkcyjnych. Ważne, aby piana nie była bezpośrednio narażona na działanie wilgoci czy promieni słonecznych. Pomorskie to nasz obszar działań, zachęcamy do nawiązania z nami współpracy.

Wdmuchiwanie celulozy – kolejna skuteczna metoda termoizolacyjna. Pomorskie i okolice

Wełna celulozowa to ekologiczny materiał termoizolacyjny produkowany z papieru recyklingowanego. Stanowi skuteczny i bezpieczny sposób na ocieplenie poddasza. Granulat ten zabezpieczy Twój dom również przed hałasem czy pożarem. Ocieplanie celulozą sprawdzi się w przypadku skosów poddasza, sufitów kartonowo-gipsowych, ścianek działowych czy trudno dostępnych miejsc. Materiał ten wykazuje odporność na grzyby i insekty, pochłania wilgoć oraz pozwala zachować zdrowy mikroklimat w pomieszczeniach. Wdmuchiwanie celulozy polega na zapewnieniu bezspoinowej warstwy izolacyjnej stworzonej z oddychających, porowatych włókien mających zdolność równoważenia poziomu energii oraz wysoką hermetyczność. Ponadto świetna pojemność cieplna redukuje skoki temperatury w obiekcie, pozwalając zaoszczędzić energię. Co więcej, ocieplanie celulozą przebiega niezwykle szybko, montaż wełny trwa od kilku godzin do około 2 dni, w zależności od rozmiarów powierzchni. W przypadku rozbiórki budynku nadaje się do utylizacji, dzięki czemu korzystanie z tej metody izolacji wspiera środowisko.

Kiedy wykonać termoizolację poddasza? Ocieplanie pianą Pomorskie

Warunki atmosferyczne mają wpływ na parametry aplikowanych materiałów izolacyjnych. Niskie temperatury oraz wysoka wilgotność mogą pogorszyć działanie niektórych surowców używanych do ocieplenia poddasza. W naszym położeniu geograficznym nie ma to jednak tak dużego znaczenia, ponieważ wewnątrz budynków aplikacja pianki poliuretanowej możliwa jest nawet zimą. Każdorazowo należy zapoznać się z wymaganiami producenta tego materiału. Wielu fachowców podczas ocieplania pianą dla zapewnienia optymalnej temperatury korzysta z nagrzewnic, a przed przystąpieniem do prac wykonuje badania termowizyjne. Większe znaczenie niż temperatura ma jednak wilgotność więźby dachowej. Kluczowe dla prawidłowego procesu ocieplania pianą PUR jest to, aby szkielet dachu był suchy, jego wilgotność nie może przekroczyć 18%. Decydując się na termoizolację budynku, postaw na profesjonalną ekipę. Nasza firma wykonuje ocieplanie pianą na terenie województwa pomorskiego, zapraszamy do kontaktu.

Piana na rękach mężczyzny

Zalety izolacji celulozowej
doceniły tysiące osób
na całym świecie

Masz pytania? Zadzwoń: 662 039 248
Okładka

Działamy na obszarze województwa Pomorskiego. Do kontaktu zapraszamy w szczególności klientów, takich miejscowości jak: Darłowo, Sławno, Słupsk, Ustka.

© Eko Komfort. Wykonanie: Logo firmy Graffik